Labdien! Esmu laikus (divas dienas iepriekš) pabrīdinājis darba devēju par to, ka nevarēšu ierasties darbā konkrētā darba dienā, kura norādīta mana darba grafikā. Vai ir nepieciešams būtisks attaisnojums? Un ja darba devējs pieprasa šo attaisnojumu, kuru es nevaru sniegt, kāda var būt darba devēja rīcība un sekas šādā situācijā?
Izmaiņas darba grafikā darba devējs nevar veikt, pamatojoties uz darbinieka darba nespēju vai citu attaisnojošu iemeslu, kad izmaksājama atlīdzība (atbilstoši Darba likuma 74. pantam).
Ja darba devējam ir laikus lūgts mainīt darba grafiku, jo konkrētajā dienā ir personiski apstākļi, kas neļauj ierasties darbā un nav attiecināmi uz piešķiramu apmaksātu darba dienu, tad situāciju risina, pusēm vienojoties.
Protams, ir jāņem vērā uzņēmuma iekšējā kārtība, kādā darbinieks informē darba devēju par iespēju izmantot brīvdienu/veikt izmaiņas darba grafikā. Ja darba devēja informēšana nav notikusi atbilstoši (darba devējs nav zinājis par neierašanos darbā), atbilstoši Darba likuma 90. pantam darba devējs var izteikt rakstveida piezīmi vai rājienu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!