Kad pēc BKA jāatgriežas darbā

J
jautā:
02. augustā, 2020
R

Labdien! 30.04.2019. man piedzima dēls. Pēc dzemdībām man uz diviem mēnešiem tika piešķirta slimības lapa. BKA paņēmu uz pusotru gadu. Kad man jāatgriežas darbā? Tieši pēc 1,5 gadiem vai pēc 1,7 gadiem?

A
atbild:
13. augustā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums dod tiesības uz pusotru gadu ilgu bērna kopšanas atvaļinājumu, ko var izmantot vienlaidus vai pa daļām. Šo laiku skaita no BKA piešķiršanas brīža.

Darba attiecībās esošai jaunajai māmiņai pēc bērna piedzimšanas tiek piešķirts dzemdību atvaļinājums (slimības lapa B). Kad dzemdību atvaļinājums ir noslēdzies, tikai tad darba devējs uz iesnieguma pamata piešķir BKA.

Jūsu gadījumā BKA ir piešķirts pēc slimības lapas B noslēgšanas uz 1,5 gadiem. Tādējādi darbā būs jāatgriežas pēc apmēram 1,7 gadiem no bērna piedzimšanas dienas.

Par precīzu datumu, kad būs jāatgriežas darbā, droši vaicājiet savam darba devējam (personāldaļas vadītājam), piemēram, piezvanot vai nosūtot e-pastu.