Lasīšanai: 1 minūte

Kurā datumā pēc atvaļinājuma jāierodas darbā

J
jautā:
08. jūlijā, 2020
Gita

Labdien! Ja atvaļinājums sākas š. g. 01.06., kurā datumā būtu jāatgriežas darbā, 01.07.?

A
atbild:
27. jūlijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja atvaļinājums, sākot ar 01.06., ir piešķirts uz četrām kalendāra nedēļām, tad, ņemot vērā divas svētku dienas – 23.06. un 24.06. –, kas atvaļinājumu pagarina par divām dienām, pēdējā atvaļinājuma diena ir 30.06. Darbā ir jāierodas 01.07.

Darbiniekam ir tiesības pirms došanās atvaļinājumā iepazīties ar rīkojumu par atvaļinājuma piešķiršanu, kurā darba devējs norāda atvaļinājuma periodu – pirmo un pēdējo atvaļinājuma dienu.