Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Pārvaldnieks drīkst pārbaudīt, vai dzīvokļos uzstādīti dūmu detektori

J
jautā:
14. jūnijā, 2020
Ints

Vai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldnieks, pamatojoties uz riskiem, kas var tikt radīti kopīpašumam, drīkst uzlikt par pienākumu atsevišķo īpašumu (dzīvokļu, noliktavu) īpašniekiem sniegt informāciju vai apliecināt, ka atsevišķajos īpašumos ir uzstādīti normatīvajos aktos noteiktie dūmu detektori un veikti normatīvajos aktos noteiktie elektriskie mērījumi, kas veicami reizi 10 gados?

A
atbild:
03. jūlijā, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Viena no namu pārvaldīšanas galvenajām darbībām ir rūpēties par mājokļa drošu ekspluatāciju visu īpašnieku interesēs. Jūsu minēto normu ievērošana ir katra dzīvokļa īpašnieka pienākums, bet, lai nodrošinātu vispārējo drošību, namu pārvaldniekam ir tiesības pārbaudīt, kā atsevišķi dzīvokļu īpašnieki ievēro normatīvos aktos minētās prasības.