TĒMA: Nodokļi

Kādu saimnieciskās darbības vietu norādīt

J
jautā:
11. jūnijā, 2020
Jelizaveta

Es gribu reģistrēt saimniecisko darbību, lai sniegtu mākslinieka pakalpojumus. Bet man nav noteiktas pakalpojumu sniegšanas vietas. Es pārdodu savu digitālo grafiku vairākās fotobankās, izpildu pasūtījumus, kuru es saņemu instagramā un e-pastā. Es zīmēju gan digitālo grafiku, gan fiziskās ilustrācijas. Strādāju mājās. Vai varu norādīt savu deklarēto dzīvesvietu kā pakalpojumu sniegšanas vietu? Vai man jāpievieno kādi papildu dokumenti?

A
atbild:
29. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību, līdz ar to pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas nodokļu maksātājam jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējam.

Reģistrējot saimniecisko darbību, ir norādāma saimnieciskās darbības veikšanas vieta (pakalpojuma sniegšanas vietas adrese – struktūrvienība, izbraukuma pakalpojums vai deklarētā adrese). Papildus kā struktūrvienība ir norādama arī tīmekļvietne vai, piemēram, mobilā lietotne (ja tāda ir izveidota).