TĒMA: Mājoklis

Ja prasa maksu par rēķinu sagatavošanu

J
jautā:
03. jūnijā, 2020
Kalvis

Namu apsaimniekotājs “Labo namu aģentūra” sniedz mūsu mājām apsaimniekošanas pakalpojumus, par kuriem katru mēnesi maksājam viņu noteiktu apsaimniekošanas maksu. Nesen apsaimniekotāji nāca klajā ar paziņojumu, ka visus šos gadus viņi ir sagatavojuši pakalpojumu sniedzēju rēķinus (par ūdeni, gāzi, elektrību) bez papildu maksas, tagad esot sapratuši, ka tas neietilpst viņu pienākumos (saņemt vienu rēķinu un sadalīt pa dzīvokļiem). Tagad ir izsūtīts balsojums, lai katrs dzīvoklis par to maksā 4 eiro mēnesī, vai arī pašiem jāveido biedrība un jāmaksā par pakalpojumiem uzreiz pakalpojuma sniedzējam. Vai viņi ir tiesīgi šādi rīkoties un tas tiešām neietilpst viņu pienākumos pēc Dzīvojamo namu pārvaldīšanas likuma? Vai šis nav vēl viens gadījums, kā papildus nopelnīt?

A
atbild:
08. jūnijā, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Jautājums ir par klienta un pakalpojuma sniedzēja savstarpējām attiecībām, veikto darbu apjoma, izmaksām. Šīs attiecības regulē savstarpēji noslēgtais līgums, tā pielikumi un kopības pieņemtie lēmumi. Ja pakalpojuma sniedzējam rodas ar konkrētā pakalpojuma sniegšanu saistītas izmaksas, tad viņš par šo situāciju informē klientu. Pakalpojuma ņēmējam ir jābūt dotai iespējai izvēlēties, vai maksāt un turpināt lietot šo pakalpojumu vai ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu atteikties no šī pakalpojuma sniedzēja un izvēlēties citu mājas kopīpašuma pārvaldīšanas veidu. Šāda prakse nav plaši izplatīta, bet pēc būtības katram ir tiesības prasīt samaksu par viņa veikto darbu.