Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikums pret paša gribu nav jāraksta

J
jautā:
03. jūnijā, 2020
Raivis

Labdien! Uzņēmums, beidzot dīkstāvi, ir pieņēmis darbā jaunu sastāvu, un darba devējs man nedod maiņas, kā arī neatlaiž no darba. Dīkstāves man nav, un, protams, uzņēmums liek rakstīt man atlūgumu. Kā man rīkoties?

A
atbild:
25. jūnijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam pret paša gribu un pēc darba devēja aicinājuma uzteikums nav jāraksta.

Ja darba devējam ir nodoms uzteikt darbiniekam darbu, tad tas viņam ir jādara atbilstoši Darba likumā 101. pantā noteiktajai likumīgajai kārtībai, minot konkrētu likumīgu pamatojumu, kāpēc darba attiecības tiek izbeigtas. Jāņem vērā, ka uzteikt darbu bez likumīga un pamatota iemesla darba devējs nav tiesīgs.

Ja esat darba attiecībās un darba devējs nenodrošina jūs ar darbu, darba devēja pienākums ir izmaksāt dīkstāves pabalstu no saviem līdzekļiem.

Savu likumīgo interešu aizstāvībai jums var ieteikt vērsties Valsts darba inspekcijā.