No 2017. gada papildatvaļinājumu uzkrāt nevar

J
jautā:
02. jūnijā, 2020
iveta

Labdien! Interesē jautājums saistībā ar ikgadējām apmaksātajām papildatvaļinājuma dienām, ja aprūpē ir bērni.
Ir uzkrājies neizmantotais ikgadējais atvaļinājums, un to plānots izņemt par 2017.–2018. gadu. Vai papildatvaļinājums pienākas par šo periodu? Paldies!

A
atbild:
25. jūnijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Termiņš papildatvaļinājuma izmantošanai nav saistīts ar kalendāra gadu vai dienu, kad darbinieks darba devējam lūdza piešķirt papildatvaļinājumu. Tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu, kā arī papildatvaļinājumu rodas darbinieka individuālā darba gada sākumā, proti, tā gada, par kuru atvaļinājums piešķirams.

2017. gadā tiesību norma par papildatvaļinājuma izmantošanu tika grozīta, paredzot, ka ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu par kārtējo gadu piešķir un to izmanto līdz nākamā gada ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam (Darba likuma 151. panta ceturtā daļa).

Tas nozīmē, ka papildatvaļinājums nevar tikt uzkrāts (pārcelts uz citiem gadiem). Ja tas 2017. un 2018. gadā nav izmantots, tiesības uz to ir zaudētas.