Bērna kopšanas atvaļinājuma maksimālais ilgums ir pusotrs gads

J
jautā:
20. aprīlī, 2020
Marina

Labdien! Jautājums par bērna kopšanas atvaļinājumu.
Bērns piedzima 06.10.2018. (priekšlaicīgi dzimis), dekrēts darbā man sākās 03.10.2018.
Kad ir jāatgriežas darbā, ja dekrēta atvaļinājums ņemts uz pusotru gadu?
Kad jāatgriežas darbā, ja vēlos neapmaksāto dekrēta atvaļinājumu līdz bērna 2 gadiem? Paldies!

A
atbild:
24. aprīlī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu minētā informācija nav pietiekama, lai sniegtu precīzu atbildi par bērna kopšanas atvaļinājuma (nevis dekrēta atvaļinājuma) izmantošanas periodu. Ir nepieciešams zināt, kad noslēgta otrā slimības lapa B par dzemdību atvaļinājumu

Informācijai: par dekrēta atvaļinājumu sauc grūtniecības atvaļinājumu, kas ilgst 56 kalendāra dienas līdz dzemdībām.

Pēc dzemdībām tiek piešķirts dzemdību atvaļinājums, kas ilgst 56–70 kalendāra dienas atkarībā no tā, vai bijuši dzemdību vai pēcdzemdību sarežģījumi.

Kad beidzas dzemdību atvaļinājums, darbiniece uz likumā pieļaujamo laiku – pusotru gadu – prasa darba devējam piešķirt bērna kopšanas atvaļinājumu.

Jums vislabāk būtu vērsties pie darba devēja (piezvanīt vai uzrakstīt e-pasta vēstuli personāldaļas vadītājai) un jautāt, kad jāatgriežas darbā.

Jāņem vērā, ka bērna kopšanas atvaļinājuma maksimālais ilgums ir pusotrs gads un darbiniece nevar prasīt to pagarināt. Vienojoties ar darba devēju, pēc bērna kopšanas atvaļinājuma iespējams izmantot ikgadējo atvaļinājumu vai tā saukto bezalgas atvaļinājumu.