TĒMA: Mājoklis

Vai ūdens skaitītājiem var noteikt beztermiņa verifikāciju

J
jautā:
15. aprīlī, 2020
Aija

Vai pārvaldīšanā pārņemtas dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki ir tiesīgi individuālajiem ūdens patēriņa skaitītājiem noteikt (ar 50% + 1 balss balsojuma lēmumu) nenoteiktu derīguma termiņu? Ar pamatojumu, lai sagaidītu, kad vairākumam skaitītājiem beigsies termiņš, un pēc tam visiem kopā uzliktu skaitītājus ar attālinātu datu nolasīšanas sistēmu.

A
atbild:
16. aprīlī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Ūdens patēriņa skaitītāju īpašnieks (dzīvokļa īpašnieks) nodrošina ūdens patēriņa skaitītāju verifikāciju atbilstoši 2007. gada 9. janvāra Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr. 40 “Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu”, kas nosaka: verificēšanas periodiskums mehāniskajiem ūdens patēriņa skaitītājiem ir ne retāk kā reizi četros gados, bet elektromagnētiskajiem un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītājiem – reizi sešos gados.

Likumdošana neparedz gadījumu noteikt individuālajiem ūdens patēriņa skaitītājiem nenoteiktu derīguma termiņu.