Lasīšanai: 1 minūte

Lai rastu risinājumus, problēmas jāpārrunā iestādē

J
jautā:
13. aprīlī, 2020
inga

Labdien! Vai drīkst veikt darbinieku rotāciju VSAC (uz citām iestādes nodaļām)? Klienti ir pieraduši pie aprūpētāja, viņam uzticas, līdz ar to ir uzlabojusies veselība, bet te pēkšņi trūkst cilvēku, kas strādā, un jāiet uz citu nodaļu. Klientam sākas problēmas, pasliktinās veselība utt.  Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
06. maijā, 2020
Labklājības ministrija
Egils Zariņš, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Darba likums neliedz darba devējam izmantot darbinieku rotācijas iespējas iestādes darba organizēšanā. Krīzes (karantīnas) situācijā galvenais uzdevums ir nodrošināt VSAC pamatprocesus un epidemioloģiskās drošības nosacījumus: par to ir atbildīgs konkrētās institūcijas vadītājs. Ja darbiniekiem vai klientiem šajā procesā rodas psihoemocionālas problēmas, tad darbiniekam tās nepieciešams risināt ar savu tiešo vadītāju, kas izvērtēs iespējas šo psihoemocionālo problēmu risināšanai piesaistīt psihologu (tādi ir visos VSAC) vai smagākos gadījumos – psihiatru.