E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19604
Lasīšanai: 3 minūtes
11
11

Kad iestājas parādsaistību noilgums

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. martā, 2020
Inta

Labdien! 2019. gada novembrī pirmo reizi saņēmu vēstuli no “Kredītu inkasso”, kurā viņi mani informēja, ka ir cedējuši parādu no “VIA SMS” 2012. gadā un pēc 7 gadiem prasa atdot summu 132,19 eiro. Tā kā zinu, ka visus parādus “VIA SMS” esmu samaksājusi un nebiju 7 gadu laikā saņēmusi nevienu vēstuli vai e-pastu, aizrakstīju visu šo informāciju “Kredītu inkasso” un lūdzu viņiem man atsūtīt informāciju un pierādījumus, ka šo gadu laikā viņi man ir sūtījuši atgādinājumus, diemžēl nekādus pierādījumus šis uzņēmums nespēja sniegt un neatbildēja arī uz manu lūgumu atlikt maksājumu, bet, kā tikko uzzināju, pārdeva šo pašu parādu “Julianus Inkasso”, kuri tagad pieprasa pamatsummu 132,19 eiro, tikpat lielu kavējuma naudu un pakalpojuma maksu 17 eiro. Iepriekš biju jau rakstījusi arī Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kas man rekomendēja vērsties ar iesniegumu pie viņiem. Kā man rīkoties? “Julianus Inkasso” vēstulē ir draudējuši vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu, ja nesamaksāšu parādu. Un vai kavējuma procenti var būt tikpat lieli kā parāda pamatsumma?

A
atbild:
12. martā, 2020
Vēršam uzmanību, ka sniegtā atbilde ir informatīva un nav saistoša tiesību piemērotājiem.

Saskaņā ar Komerclikuma 406. pantu no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš. Tas nozīmē: ja kreditors kopš 2012. gada (7 gadu laikā) nav veicis darbības, kas pārtrauc noilgumu (atgādinājuma vēstules u. c.), kreditors ir zaudējis prasījuma tiesības un Jums nav jāatlīdzina nekādi tā prasījumi.

Kā Jums pamatoti norādīja Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, šādā situācijā ir jāvēršas minētajā iestādē ar oficiālu iesniegumu par parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzēju darbībām, iesniegumam pievienojot visus pierādījumus par saistību izpildi.

Uzņēmumu “Julianus Inkasso” Jūs varat informēt, ka neatzīstat prasību (parāda esību), arī noilguma dēļ, un lūdzat iesniegt pierādījumus par parāda esību.

Piedziņu uz Jūsu mantu vai īpašumiem var vērst tikai tad, ja to nosaka likumīgs tiesas spriedums. Nekāda cita “piedziņa” vai “vēršanās pret nekustamo īpašumu” šajā gadījumā nav iespējama.

Labs saturs
11
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 162 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas