Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kurš maksā par mājas kopējā ūdens skaitītāja pārvietošanu

J
jautā:
03. martā, 2020
Oksana

Labdien! Es esmu dzīvokļa īpašniece, man dzīvoklī stāv mājas kopējais ūdens skaitītājs. Lai to pārvietotu citur, apsaimniekotāji pateica, ka man ir jāmaksā apmēram 800 eiro. Vai tik tiešām man par to ir jāmaksā? Vai arī viņiem tas būtu jādara par velti? Varbūt viņi nosauca šādu summu, lai to skaitītāju nevilktu ārā, jo tie tomēr ir izdevumi, par kuriem paši negrib maksāt.

A
atbild:
11. martā, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Uz šādu jautājumu ir grūti atbildēt, nezinot sīkākas detaļas. Ja šis ir mājas kopējais ievada skaitītājs un tas turpmāk nevar atrasties pašreizējā vietā, tad tā pārvietošana ir jāveic par mājas īpašnieka (daudzdzīvokļu mājā – dzīvokļu īpašnieku) līdzekļiem.