Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājums grūtniecei jāpiešķir pēc pašas izvēles

J
jautā:
12. februārī, 2020
Agate

Labdien! Es eju dekrētā 22. aprīlī. Vai man pirms pirmsdzemdību atvaļinājuma ir jāizņem ikgadējais atvaļinājums, vai arī man to apmaksās darba devējs, kad došos pirsmdzemdību atvaļinājumā?

A
atbild:
21. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta ceturtā daļa noteic, ka sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

Tas nozīmē – kā grūtniecei Jums ir tiesības pirms vai pēc dzemdību atvaļinājuma (pirms uzsāk izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu) vai arī pēc bērna kopšanas atvaļinājuma (pirms atgriešanās darbā) izmantot kārtējo atvaļinājumu un darba devējam atvaļinājums Jums ir jāpiešķir pilnā apmērā.