Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atbrīvojums vienīgā īpašuma pārdošanas ienākumam un dāvinājumam

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Sandra

Labdien! Vai ir jāmaksā iedzīvotāja ienākuma nodoklis par pārdotu vienīgo nekustamo īpašumu, kurš ir bijis reģistrēts zemesgrāmatā kā vienīgais nekustamais īpašums ilgāk par 60 mēnešiem? Visa summa no veiktā darījuma tiek pārskaitīta kā dāvinājums meitai. Darījuma summa ir 35 000 eiro.

A
atbild:
17. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārdodot savu vienīgo īpašumu, ja tas piederējis (no dienas, kad reģistrēts zemesgrāmatā) ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz tā pārdošanas dienai bijis vienīgais nekustamais īpašums, nodoklis no ienākuma nav jāmaksā.

Dāvinājumu meitai ar nodokli neapliek. Taču, tā kā tas pārsniedz 10 000 eiro, meitai šī summa būs jānorāda kā neapliekams ienākums, nākamajā gadā iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.