Lasīšanai: 1 minūte

Nostrādātās stundas uzskaita un apmaksā atbilstoši darba līgumam

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Ieva

Labdien! Pirmssvētku darba diena (piemēram, šogad tā ir pirmdiena) nav saīsināta par 1 stundu (piemēram, svētku dienas iekrīt otrdien un trešdien, šogad tās Vecgada un Jaungada dienas). Vai darba devējam (akciju sabiedrība) jāapmaksā darbiniekam nostrādātā stunda, ja viņš strādā grafikā ar normālu darba laiku (40 st./ned.)?

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Par darba laika uzskaiti visos gadījumos atbildīgs ir darba devējs, uzskaitot un atbilstoši darba līguma nosacījumiem apmaksājot visas darbinieka nostrādātās darba stundas. To paredz Darba likuma 137. pants.