Traktortehnikas vadītāja apliecība

J
jautā:
02. martā, 2022
Mareks

Kā var uzzināt, vai ir atņemtas traktortehnikas tiesības?

A
atbild:
06. aprīlī, 2022
Oskars Rekšņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 551 nosaka traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtību. Noteikumos teikts, ka Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra veic zināšanu un prasmju pārbaudi (eksamināciju) personām, kas pretendē iegūt traktortehnikas vadītāja tiesības.

Noteikumos cita starpā arī minēti gadījumi, kad iznīcināma traktortehnikas vadītāja apliecība, un tās iznīcināšanas kārtība.

Traktortehnikas vadītāja apliecību iznīcina, ja:

  • traktortehnikas vadītājam, piemērojot vai uzliekot sodu, transportlīdzekļu vadīšanas tiesības atņemtas uz gadu vai ilgāku laikposmu;
  • traktortehnikas vadītājam transportlīdzekļu vadīšanas tiesības atņemtas par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē neatkarīgi no transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas termiņa;
  • traktortehnikas vadītājam transportlīdzekļu vadīšanas tiesības atņemtas, jo ir reģistrēts maksimāli pieļaujamais pārkāpumu uzskaites punktu skaits;
  • traktortehnikas vadītāja apliecība ir atrasta un tās uzglabāšanas laikā ir beidzies derīguma termiņš vai ir cits normatīvajos aktos noteiktais pamatojums, kādēļ traktortehnikas vadītāja apliecība nav derīga.

VTUA Tehniskās uzraudzības departamenta vadītājs Ģirts Skrīvelis skaidro – traktortehnikas vadītāja apliecība vairs nav derīga, ja, piemēram, persona sodīta par vieglās automašīnas vadīšanu reibumā. Šāda soda saņemšana nozīmē arī to, ka persona vairs nedrīkst vadīt, piemēram, traktoru.