Uz kāda pamata tiek gatavots būves novietnes izpildmērījumu plāns

J
jautā:
16. decembrī, 2019
Anna

Es nododu būves ekspluatācijā. Būvvaldē bija jāiesniedz būves novietnes izpildmērījumu plāns. Mērnieks to sagatavoja pēc VZD kadastra kartes (kā zināms) neprecīzajiem datiem. Vai šis plāns nebija jāgatavo, pamatojoties uz vienīgo dokumentu, kas pamato īpašuma robežas, – robežu plānu?

A
atbild:
07. janvārī, 2020
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

VZD kadastra informācijas sistēmā esošās koordinātas ir identiskas robežu plānā attēlotajām, jo tiek reģistrētas atbilstoši veiktajiem robežu uzmērīšanas darbiem. Var gadīties, ka sākotnēji noteiktas nekorektas koordinātas (visbiežāk tas ir saistīts ar vietējā ģeodēziskā tīkla precizitāti). Ja, atkārtoti veicot robežpunktu uzmērīšanu, tiek konstatēts, ka koordinātu vērtības atšķiras par vairāk nekā 12 cm (Ministru kabineta noteikumu Nr. 1019 “Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi” 4. pielikums, 3. tabula) plaknē, jāsastāda robežu neatbilstības akts un jāveic atkārtota robežu uzmērīšana. Šie darbi ir attiecīgajā jomā sertificētas personas kompetencē.