Lasīšanai: 1 minūte

Par atvaļinājuma izmantošanu jāvienojas

J
jautā:
01. decembrī, 2019
Gita

Labdien! Kad es drīkstu 2020. gadā ņemt atvaļinājumu, ja sāku strādāt 03.05.2019. un paņēmu atvaļinājumu no 18.11.2019. līdz 30.11.2019? Paldies!

A
atbild:
05. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Par atvaļinājuma izmantošanu darbinieks un darba devējs vienojas, kad tas ir abām pusēm pieņemami. Vai atvaļinājumus piešķir pēc iepriekš saskaņota grafika.

Ja savā pirmajā darba gadā esat izmantojusi no ikgadējā atvaļinājuma divas kalendāra nedēļas, tad atlikušās divas nedēļas Jums būtu jāizmanto līdz 03.05.2020., lai neveidotos atvaļinājuma uzkrājums.

Vērsieties pie darba devēja ar iesniegumu, norādot savu vēlamo atvaļinājuma laiku. Darba devējam atbilstoši likumam ir pēc iespējas jāņem vērā darbinieka vēlmes.