Lasīšanai: 1 minūte

Savu tiesību aizstāvībai darbiniekam jāvēršas Valsts darba inspekcijā

J
jautā:
20. novembrī, 2019
Ērika

Labdien! Darba devējs mani pieņēma darbā bez līguma un iesnieguma, tagad nepiešķir man māmiņalgu jeb dekrēta atvaļinājumu un arī neatlaiž no darba. Ko es varētu iesākt, kur man vērsties?

A
atbild:
04. decembrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Lai varētu precīzi konstatēt faktiskos nodarbināšanas apstākļus, iesakām Jums savu aizskarto tiesību aizstāvībai vērsties Valsts darba inspekcijā ar iesniegumu, lai Valsts darba inspekcija veiktu uzņēmuma pārbaudi.
Iesnieguma veidlapa ir pieejama VDI mājaslapā. Iesniegumu var iesniegt jebkurā Valsts darba inspekcijas nodaļā vai elektroniski portālā www.latvija.lv. Iesniegumam vēlams pievienot dokumentus, kas varētu apliecināt darba veikšanu pie darba devēja, kā arī liecinieku vārdus, uzvārdus, kuri varētu apliecināt Jūsu nodarbināšanas faktu uzņēmumā u. c. informāciju, kas varētu būt būtisks pierādījums Jūsu darba tiesisko attiecību pastāvēšanai ar konkrēto uzņēmumu.