Atlaišanas pabalsta izmaksas nosacījumi

J
jautā:
14. novembrī, 2019
Dille

Labdien! Jautājums par atlaišanas pabalstu. Situācija ir šāda: notiek centralizācija, un iestādē, kurā darbinieks strādā ilgāk par 12 gadiem, tiek likvidēta amata vieta, un līgums tiks lauzts. Darbiniekam tiek piedāvāts noslēgt darba līgumu iestādē, kura turpmāk apkalpos arī iestādi, no kuras darbinieks ir spiests aiziet. Tātad notiek tā saucamā rotācija. Vai iestādei, kurā tiek likvidēta amata vieta, ir jāizmaksā atlaišanas pabalsts darbiniekam, kurš tiks aizsūtīts strādāt uz citu iestādi? Paldies!

A
atbild:
03. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atlaišanas pabalsta izmaksa ir saistīta ar darba uzteikumā norādīto pamatojumu un konkrētajā darbavietā nostrādāto laiku. To paredz Darba likuma 112. pants.

Tātad Jums ir rūpīgi jāizlasa darba devēja uzteikums un tajā norādītais likumīgais pamatojums.

Atlaišanas pabalsts būs jāizmaksā, ja darba līgums ir uzteikts, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktu.

Ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts 5–10 gadus, atlaišanas pabalsts izmaksājams divu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā vai atbilstoši koplīgumā noteiktajam, ja tāds bijis noslēgts.