Lasīšanai: 1 minūte

Kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu ir jāsaņem

J
jautā:
03. novembrī, 2019
Keita

Sveiki! Esmu nostrādājusi 10 mēnešus, kuru laikā neesmu izmantojusi atvaļinājumu. Kad pārtraucu darba attiecības, man neizmaksāja atvaļinājuma naudu. Cik liela atvaļinājuma nauda man pienākas? Dienas likme bija 30 eiro uz rokas, mēnesī strādāju vidēji 16–20 maiņas.

A
atbild:
11. novembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izbeidzot darba attiecības, neizmantotā atvaļinājuma kompensācija ir jāizmaksā ikvienam darbiniekam nostrādātajam laikam proporcionālā apmērā. To nosaka Darba likuma 149. panta piektā daļa.

Viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.

Jūsu sniegtā informācija par darba samaksu ir pārāk nekorekta un nepilnīga, lai sniegtu skaidrojumu par atvaļinājuma kompensācijas aprēķinu. Atvaļinājuma naudas aprēķinam piemēro vidējās izpeļņas principu par pēdējo sešu mēnešu laikā veikto darba samaksu.

Jums var ieteikt vērsties pie darba devēja rakstveidā, prasot izmaksāt neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju un norādot, ka pretējā gadījumā iesniegsiet prasību tiesā.