E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18366
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Īpašumtiesību jēdziens

J
jautā:
17. oktobrī, 2019
Dace

Labdien! Kā rīkoties? Saņēmu mantojumā dzīvojamo māju bez zemes, zemei ir cits īpašnieks (šim cilvēkam pieder liels zemesgabals, uz kuras ir ne tikai mana, bet arī vēl dažas citas mājas). Pati zeme ir ieķīlāta bankā – tā mums tika paskaidrots –, un nopirkt no īpašniekiem to nav iespējams. Šobrīd uztrauc tas, vai var rasties situācija, ka īpašnieks zaudē zemi un mēs – māju (nav īres līgumu vai kaut kā tamlīdzīga). Kas notiek, ja banka konfiscē zemesgabalu? Ko varam darīt, lai nodrošinātos un nepaliktu bez mājas? Ir bijuši ieteikumi, ka mājai var uzlikt apgrūtinājumu. Vai tas kaut ko dod?

A
atbild:
25. oktobrī, 2019

Saskaņā ar Civillikuma trešās daļas 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Ja pēc ēkas mantošanas to esat ierakstījusi zemesgrāmatā uz sava vārda, tad Jūs esat attiecīgā īpašuma īpašniece.

Zemes īpašums un mājas īpašums ir atsevišķi īpašumi. Attiecīgi zemes īpašnieka maiņas gadījumā Jūsu īpašumtiesības uz ēku netiek skartas. Jūs turpināsiet lietot attiecīgo ēku un paliksiet tās īpašniece.

Runājot par apgrūtinājumiem, šajā situācijā būtu vērtējams, vai zemesgabalam, uz kura atrodas Jūsu māja, jau nav nodibināti servitūti (piemēram, ceļa servitūts) – ja tādu nav, tad Jums būtu jāizvērtē šāda servitūta nodibināšanas lietderīgums un nepieciešamība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU