Lasīšanai: 1 minūte

Ja uz zemes atrodas augstsprieguma stabs

J
jautā:
10. oktobrī, 2019
Romans

Labvakar! Uz manas zemes atrodas augstsprieguma stabs un augstsprieguma līnija, bet zemesgrāmatā nav ierakstīts šāds apgrūtinājums. Līdz ar to es nevaru pilnībā izmantot savu zemesgabalu apbūvei. Ko jūs varētu ieteikt? Paldies!

A
atbild:
07. novembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Būtu godprātīgi un taisnīgi, ja tas, kurš ir izvietojis Jūsu īpašumā augstsprieguma stabu un augstsprieguma līniju, pabeigtu visu procesu, proti, sagatavotu nepieciešamo dokumentāciju un to iesniegtu attiecīgajām iestādēm, līdz ar to zemesgrāmatā tiktu reģistrēts apgrūtinājums – aizsargjosla gar elektriskajiem tīkliem.