Laulātā atsevišķā manta

J
jautā:
18. septembrī, 2019
Digna

Labdien! Man ir liels uzturlīdzekļu parāds, kas bija izveidojies, pirms es apprecējos otrreiz. Parāds turpina pieaugt. Mans tagadējais vīrs, mums esot laulībā, mantoja nekustamo īpašumu. Vai tiesu izpildītājs var vērst piedziņu arī pret vīra mantoto īpašumu?

A
atbild:
26. septembrī, 2019

Tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz laulāto kopīgo mantu.

Civillikuma 91. pants nosaka: katra laulātā atsevišķā manta it sevišķi ir:

1) manta, kas laulātajam piederējusi pirms laulības vai ko laulātie līgumā noteikuši par atsevišķu mantu;

2) priekšmeti, kas noder tikai viena laulātā personīgai lietošanai vai vajadzīgi viņa patstāvīgā darbā;

3) manta, ko viens laulātais ieguvis bez atlīdzības laulības laikā;

4) laulātā atsevišķās mantas ienākumi, kas nav nodoti ģimenes un kopīgās mājsaimniecības vajadzībām;

5) manta, ar ko aizvietota iepriekšējos (1.–4.) punktos minētā manta.

Konkrētajā gadījumā nekustamais īpašums, ko mantoja Jūsu vīrs, ir uzskatāms par laulātā atsevišķo mantu.