Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Deklarēšanās prasība nodokļa piemērošanai – jebkuri 12 mēneši

J
jautā:
16. septembrī, 2019
Anda

Labdien! Vēlos pārdot dzīvokli. Īpašumā ir vairāk nekā 60 mēnešus. 12 mēnešus esmu deklarēta šajā dzīvesvietā pēdējo 60 mēnešu laikā, bet ne šodien, kad vēlos pārdot šo dzīvokli. Vai man būs jāmaksā ienākuma nodoklis?

A
atbild:
23. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nav jāmaksā nodoklis no ienākuma, pārdodot nekustamo īpašumu, kas īpašumā (no dienas, kad tas reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un vismaz 12 mēnešus pēc kārtas (šajā 60 mēnešu periodā) līdz pārdošanas līguma noslēgšanas dienai ir personas deklarētā dzīvesvieta. Deklarēšanās prasība ir jebkuri 12 mēneši pēc kārtas pēdējo 60 mēnešu laikā līdz pārdošanas līguma noslēgšanas dienai.