Pēc mācību pabeigšanas persona iegūst tiesības kārtot kvalifikācijas eksāmenus CSDD

J
jautā:
09. jūlijā, 2019
juris

Vai es drīkstēšu braukt ar automašīnu, ja autovadītāja tiesības nokārtoju bezdarbnieku kursos?

A
atbild:
18. jūlijā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā dažādas mācību iespējas bezdarbniekiem, arī transportlīdzekļu un traktortehnikas vadītāju mācības ar kuponu metodi.

Saskaņā ar NVA mājaslapā sniegto informāciju transportlīdzekļu un traktortehnikas vadītāju mācībās pēc sekmīgas eksāmenu nokārtošanas izglītības iestādē bezdarbnieks un darba meklētājs saņem karti par mācību pabeigšanu un iegūst tiesības kārtot kvalifikācijas eksāmenus kompetentajā iestādē: Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir tā iestāde, kas pieņem autovadītāju kvalifikācijas eksāmenus un izsniedz vadītāja apliecību.

Respektīvi, ja Jūs, izmantojot NVA piešķirto kuponu, esat sekmīgi nokārtojis attiecīgo eksāmenu izglītības iestādē, tad ar saņemto mācību karti Jums ir tiesības kārtot teorētisko un braukšanas eksāmenu CSDD. Pēc eksāmena sekmīgas nokārtošanas pretendents CSDD klientu apkalpošanas centrā var saņemt vadītāja apliecību. Ja eksāmens nav nokārtots, atkārtots vadīšanas eksāmens ir pieļaujams ne ātrāk kā nākamajā darba dienā.

Teorijas un braukšanas eksāmenam CSDD var pieteikties: