Pieļaujamais trokšņu līmenis

J
jautā:
20. jūnijā, 2019
Eduards

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu namā, kam ir sava privātā teritorija. Šī teritorija robežojas ar teritoriju, kurā starp citiem uzņēmumiem ir arī viens autoserviss. Šajās telpās darbības mēdz notikt cauru diennakti. Tā var būt gan brīvdiena, gan darba diena. Autoservisa trokšņi nav apvienojami ar naktsmieru. Kā cīnīties ar trokšņotājiem? Vienreiz jau tika izteikts mutisks aizrādījums servisa darbiniekiem. Teritorija, kurā atrodas serviss, ir apsargājama. Konkrētais uzņēmums telpas īrē.

A
atbild:
08. jūlijā, 2019

Pieļaujamā trokšņa līmeni dienas laikā un naktī reglamentē Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” 2. pielikums. Ņemot vērā, ka teritoriju apsaimnieko un komercdarbībai izmanto īrnieks, rekomendējam Jums veikt šādas darbības:

  • rakstiski (ierakstītā pasta sūtījumā) vērsties pie attiecīgo telpu īpašnieka, minot konkrētus faktus un pretenzijas, kuras Jūs pieprasāt novērst.
  • rakstiski (ierakstītā pasta sūtījumā) vērsties pie īrnieka, norādot iepriekš minēto.

Ja Jūsu prasījumi (trokšņu samazināšana līdz pieļaujamajam līmenim) netiks izpildīti, Jums ir tiesības vērsties pašvaldības policijā šī fakta novēršanai.

Plašāk trokšņu ietekme un to rašanās apstākļi ir apskatīti LV portāla rakstā “Troksnis traucē naktsmieru. Ko darīt?”.