Lasīšanai: 1 minūte

Darba devējam nav tiesību neapmaksāt slimības lapu A

J
jautā:
15. jūnijā, 2021
Vija

Ko darīt, ja darba devējs atsakās apmaksāt slimības lapu A?

A
atbild:
28. jūnijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 36. panta pirmā daļa darba devējam nosaka slimības lapas A apmaksas obligāto kārtību un apmēru. Atteikt apmaksāt slimības periodu darba devējam nav tiesību.

Slimības nauda par slimības lapu A ir jāizmaksā nākamajā darba samaksas izmaksāšanas reizē pēc tam, kad slimības lapa ir noslēgta. Ja darba devējs slimības naudu neizmaksā noteiktajā laikā, jums ir tiesības sākotnēji darba devēju rakstveidā (iesniedzot iesniegumu) informēt par savām tiesībām un pieprasīt jums pienākošās sociālās garantijas – slimības lapas apmaksu –, kā arī informēt, ka vērsīsieties Valsts darba inspekcijā.

Ja darba devējs uz jūsu iesniegumu nereaģē, iesakāms ar iesniegumu vērsties tuvākajā Valsts darba inspekcijas nodaļā par darba tiesību neievērošanu. Nodaļu saraksts pieejams inspekcijas mājaslapā.