Mācību atvaļinājums diplomdarba izstrādei

J
jautā:
11. jūnijā, 2019
Anna

Labdien! Esmu pieņemta darbā uz cita cilvēka prombūtnes (slimības) laiku. Darba attiecības turpināsies arī pēc šī cilvēka atgriešanās vai aiziešanas. Man nepienākas atvaļinājums, jo strādāju tikai 2 mēnešus. Vai man ir tiesības uz mācību atvaļinājumu vasaras periodā diplomdarba izstrādei? Paldies!

A
atbild:
18. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Mācību atvaļinājums ir piešķirams darbiniekam, kurš, nepārtraucot darbu, mācās jebkura veida izglītības iestādē. Darba likuma 157. panta pirmā daļa nosaka: mācību atvaļinājumu darba devējs ir tiesīgs gan apmaksāt, gan neapmaksāt. Parasti mācību atvaļinājuma apmaksas kārtība ir paskaidrota darba līgumā, koplīgumā vai citā iekšējā normatīvajā dokumentā.

Obligāti ir piešķirams mācību atvaļinājums, ja darbinieks to prasa sakarā ar valsts eksāmenu kārtošanu vai diplomdarba izstrādāšanu un aizstāvēšanu. Šāda atvaļinājuma maksimālais ilgums ir 20 darba dienas.

Atvaļinājumu var izmantot pa daļām. Tas var būt gan apmaksāts, gan neapmaksāts – to nosaka darba devējs.

Lai mācību atvaļinājumu saņemtu, ir jāraksta iesniegums un jāiesniedz apliecinošs dokuments (izziņa no mācību iestādes). Darba devējs nevar atteikt mācību atvaļinājuma piešķiršanu diplomdarba izstrādei.