Lasīšanai: 1 minūte

Fotoradaru fiksēto sodu var saņemt pēc pusgada

J
jautā:
01. martā, 2019
Mārtiņš

Labdien! Vai ir likumīgi, ja pusgadu pēc it kā stacionārā fotoradara fiksēta pārkāpuma ir saņemts protokols-lēmums par administratīvo sodu? Autovadītājs, kurš tajā brīdī vadījis automašīnu, neatzīst savu vainu, jo nevar atminēties par ceļazīmju esamību pārkāpuma fiksēšanas vietā pārkāpuma laikā. Šobrīd šajā posmā šādas ceļazīmes nav. Pusgads, šķiet, ir noildzis laiks. Paldies!

A
atbild:
05. martā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 37. panta pirmā daļa paredz, ka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā var uzsākt ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja ar fotoradaru fiksēto sodu saņemt tikai pēc pusgada.

Administratīvo pārkāpumu pārbaudi un nomaksu var veikt valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “Latvija.lv”.

Sīkāk par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem lasiet LV portāla publikācijā.