Lasīšanai: 1 minūte

Vai tiesas spriedums ir spēkā, ja datumā ir pārrakstīšanās kļūda

J
jautā:
01. februārī, 2019
Anna

Vai tiesas lēmums ir spēkā esošs, ja tiesas lēmumam ir nepareizs datums, datums, kāds vēl tikai būs pēc pusgada?

A
atbild:
26. martā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Kā var saprast no jautājuma, tiesa, taisot nolēmumu (spriedumu vai lēmumu), šajā nolēmumā ir norādījusi nepareizu datumu, t.i., datumu, kas iestāsies tikai nākotnē, citiem vārdiem sakot, tiesa ir pieļāvusi pārrakstīšanās kļūdu.

Visi procesuālie likumi – Civilprocesa likuma, Kriminālprocesa likuma un Administratīvā procesa likuma attiecīgās tiesību normas – paredz, ka tiesa, t.sk. arī pēc savas iniciatīvas, ir tiesīga izlabot acīmredzamas pārrakstīšanas un matemātiskā aprēķina kļūdas.

Attiecīgi šāda tiesas nolēmuma spēkā stāšanās ir saistīta ar pārrakstīšanās kļūdas izlabošanu.