TĒMA: Veselība

Slimības lapu apmaksas kārtība

J
jautā:
14. decembrī, 2018
Centis Nusbergs

Ja slimības lapa ir noslēgta, kā es varu tikt pie naudiņas?

A
atbild:
19. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

No Jūsu jautājuma nav saprotams, par kuru noslēgto slimības lapu ir runa, jo ir divu veidu slimības lapas – A un B.

Ja ir noslēgta slimības lapa A, tad to apmaksās darba devējs nākamajā darba samaksas reizē.

Ja ir noslēgta slimības lapa B, tad Jums ir jāgriežas VSAA un jāiesniedz iesniegums slimības pabalsta izmaksai. To var izdarīt arī elektroniski, aizpildot e-iesniegumu  valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā  www.latvija.lv.

Ātrākais ceļš, kā atrast e-iesniegumu, ir mājaslapas “www.vsaa.gov.lv” sadaļā Elektroniskie pakalpojumi izvēlēties “E-iesniegums slimības pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai” un aktivizēt ikonu “e”.

Iesniegumu slimības pabalsta izmaksai, izmantojot standarta veidlapu vai brīvā formā uzrakstītu pieprasījumu, var iesniegt arī: