Ārvalstī notiesātas personas soda izciešana Latvijā

J
jautā:
14. novembrī, 2018
Anita

Personai ir notiesājošs spriedums par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu Lielbritānijā uz 7,5 mēnešiem, kurš jau tiek izciests. Ja, personai izciešot pusi no soda laika, tiktu piedāvāta deportācija, vai tas nozīmē, ka turpmākā soda izciešana notiktu LV ieslodzījuma vietā?

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Kriminālprocesa likums paredz, ka persona, kura ir notiesāta ārvalstīs, noteiktā soda izciešanai tiek pieņemta Latvijā.

Taču šajā konkrētajā gadījumā (no noteiktā 7,5 mēnešu soda ir jau izciesta puse) Kriminālprocesa likuma 766. pants nosaka, ka ārvalstī piespriesta brīvības atņemšanas soda izpildīšana Latvijā ir iespējama, ja lūguma saņemšanas brīdī attiecīgajā ārvalstī notiesātajai personai līdz brīvības atņemšanas soda izciešanas beigām atlikuši vismaz seši mēneši. Izņēmuma gadījumā personu var pārņemt soda izciešanai arī tad, ja soda izciešanas laiks ir mazāks par sešiem mēnešiem.