Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieku dokumentu kopiju uzglabāšana nav atļauta

J
jautā:
13. novembrī, 2018
Alise

Labdien! Vēlējos saprast, vai ir iespējams likumīgi glabāt atsevišķu darbinieku personu apliecinošu dokumentu kopijas. Respektīvi, uzņēmumā daži darbinieki periodiski dodas komandējumos, līdz ar to jāpērk aviobiļetes, kur nepieciešama personu apliecinošā dokumenta informācija. Lai nebūtu lieku klapatu, jo biļetes pērk uzņēmuma vadītājs, vēlētos personas lietā glabāt šo darbinieku dokumentu kopijas. Vai iespējams šo jautājumu kādā veidā risināt, piemēram, noformējot darbinieku piekrišanu?

A
atbild:
22. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Glabāt darbinieku dažādu dokumentu kopijas nebūs tiesiski no nesamērīgas personas datu apstrādes viedokļa.

Tomēr situācijā, ja darba devējam ir nepieciešami atsevišķi personas dati, piemēram, lidmašīnas biļešu iegādei, viesnīcu rezervēšanai u. tml., darba devējs var darbinieka personas lietā glabāt pierakstus ar attiecīgo informāciju.