Veselības apdrošināšanas iemaksas, ja pensionējas gada vidū

J
jautā:
18. oktobrī, 2018
Jeļena

Labrīt! 2018. gadā jāveic veselības obligātās apdrošināšanas iemaksas 51,50 eiro apmērā. Vai šī maksa ir par apdrošināšanu 2019. gadam?

Ja no 2019. gada jūlija kļūstu pensionāre, vai ir jāmaksā pilna gada apdrošināšanas iemaksa, vai arī no jūlija es automātiski tikšu iekļauta personu grupā, kurai iemaksas nav jāveic?

A
atbild:
09. novembrī, 2018

Ja iedzīvotājs nav legālais darba ņēmējs, kurš veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā un neatbilst kādai no valsts apdrošinātajām iedzīvotāju grupām, lai saņemtu pilnā “groza” medicīnas pakalpojumus, iedzīvotājam jāveic veselības apdrošināšanas iemaksas pilnā apmērā –  par 2018. gadu 51,60 eiro apmērā, bet par 2019. gadu – 154,80 eiro apmērā.

Pēc pensijas saņēmēja statusa apstiprināšanas iedzīvotājs pārmaksāto veselības apdrošināšanas iemaksu par 2019. gadu varēs atgūt, pieprasot elektroniski E-veselības portālā vai ar iesniegumu vēršoties Nacionālā veselības dienesta (NVD) Klientu apkalpošanas centrā Rīgā (Cēsu iela 31 k–3, 6. ieeja, 3. stāvs) vai kādā no NVD teritoriālajām nodaļām – Jelgavā (Zemgales prospekts 3), Kuldīgā (Pilsētas laukums 4, 3. stāvs), Daugavpilī (Saules iela 5), Smiltenē (Pils iela 6).

Veselības apdrošināšanas iemaksu par 2019. gadu var veikt vienlaicīgi ar maksājumu par 2018. gadu vai arī atsevišķi 2019. gadā (piemēram, janvāra sākumā). Veicot abas apdrošināšanas iemaksas vienlaicīgi, kopā ir jāmaksā 206, 40 eiro.

Papildu jautājumu gadījumā aicinām konsultēties ar Nacionālā veselības dienesta speciālistiem, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās plkst. 8.3017.00).