Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai apmaksā vakcīnu pret cilvēka papilomas vīrusu, ja iestājas pilngadība

J
jautā:
07. februārī, 2024
Anna

Labdien! Jaunietis (17 gadi) saņēmis cilvēka papilomas vīrusa vakcīnas pirmo devu, kas tika apmaksāta no valsts budžeta. Otrā deva ir paredzēta vismaz pēc sešiem mēnešiem, puisim jau būs 18 gadi. Vai arī otro vakcīnas devu apmaksā valsts? Paldies!

A
atbild:
29. februārī, 2024

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) atbild, ka šajā gadījumā valsts apmaksās arī otru vakcīnas devu.

“Valsts apmaksā pilnu vakcinācijas kursu personām no 12 gadu vecuma līdz 17 gadiem (ieskaitot). Vakcīna sastāv no divām devām, un, ja pirmā valsts apmaksātā deva ir saņemta 17 gadu vecumā, tad otro devu var saņemt arī 18 gadu vecumā,” skaidro NVD.