Par nosūtījumu derīguma termiņu

J
jautā:
11. martā, 2024
Vita

Labdien! Jautājums par ārsta speciālista izrakstītā norīkojuma infūziju un i/m injekciju veikšanai derīguma termiņu. Nosūtījumā nav uzrādīts derīguma termiņš. Cik ilgi ir derīgs šāds nosūtījums? Kādu MK noteikumu punkts to nosaka? Iepriekš  LV portālā ir sniegta šāda atbilde par nosūtījumiem pie ārsta: “Nosūtījums ir derīgs līdz brīdim, kad tiek izmantots. Nosūtījumam derīguma termiņš nav noteikts – tas ir derīgs, kamēr konkrētais pakalpojums pacientam ir aktuāls (var izvērtēt ārsts) un pacients ir saņēmis pakalpojumu. Taču, ja ārsts nosūtījumā pie speciālista norādījis, ka pacientam nepieciešama dinamiskā novērošana, tad tiks norādīts arī nosūtījuma derīguma termiņš, kas nepārsniegs 12 mēnešus. Savukārt, nosūtot uz analīzēm, ārsts visbiežāk norāda konkrētu termiņu, līdz kuram tās jāveic. Bet, ja tas nav norādīts, tad iestāde ņem vērā līgumu ar NVD, kurā noteikts, ka maksimālais nosūtījuma derīguma termiņš ir 12 mēneši, LV portālam paskaidro E. Gulbja laboratorijas pārstāve Džineta Dimante.” Kāds ir derīguma termiņš nosūtījumiem, kas paredzēti ambulatoru i/v infūziju un i/m injekciju veikšanai?

A
atbild:
27. martā, 2024

Tiesību aktos nav noteikts minēto nosūtījumu derīguma termiņa ierobežojums. Arī Veselības inspekcija (VI) apstiprina, ka jūsu nosūtījums ir derīgs līdz brīdim, kad tas tiek izmantots vai kamēr konkrētais pakalpojums jums ir aktuāls (to var izvērtēt ārsts).