Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kāds NACE klasifikācijas kods atbilst tekstu autoram

J
jautā:
09. oktobrī, 2018
Elga

Kāds NACE klasifikatora kods atbilst korporatīvā rakstnieka (kopīraitera), kas veido (izstrādā) tekstuālā satura materiālus, profesijai?

A
atbild:
25. oktobrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par nodokļiem un nodevām” noteikts, ka nodokļu maksātājam ir jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam informācija par saimnieciskās pamatdarbības veidu atbilstoši saimnieciskās darbības statistiskās klasifikācijas kodiem – NACE.

NACE kodu klasifikators pieejams Centrālās statistikas pārvaldes mājaslapā.

Valsts ieņēmumu dienesta speciāliste, atbildot uz Jūsu jautājumu, skaidroja, ka darbības veidam kopīraiters visatbilstošākais no NACE 2 saimnieciskās darbības statistiskās klasifikācijas kataloga būtu 90.03 Mākslinieciskā jaunrade (Šajā klasē ir: individuālo mākslinieku, piemēram, tēlnieku, gleznotāju, karikatūristu, gravieru, grafiķu u. c., darbība; jebkura žanra individuālo rakstnieku darbība, ietverot beletristiku, tehniskos rakstus u. c. žanrus; neatkarīgo žurnālistu darbība; mākslas darbu, piemēram, gleznu u. c., restaurācija.).