Lasīšanai: 1 minūte

Ko manto aizgājēja sieva

J
jautā:
11. septembrī, 2018
Asnate

Man ir smagi slims vīrs. Ir uzņēmums un īpašumi. Uzņēmums un īpašumi ir uz viņa vārda. Man ir 2 bērni un viņam no iepriekšējās laulības 3 bērni. Kas pienākas man kā sievai un kāda daļa? Bērniem ir 14 un 4 gadi. Laulībā dzīvojam tikai 4 gadus.

A
atbild:
04. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Mantojuma tiesības paredz, ka mirušā atstātais mantojums tiek sadalīts starp pārdzīvojušo laulāto un mirušā bērniem vienādās daļās, ja mirušajam ir līdz četriem bērniem.

Ja bērnu skaits ir lielāks, tad pārdzīvojušais laulātais manto vienu ceturtdaļu domājamo daļu no atstātā mantojuma, bet atlikušās daļas tiek sadalītas starp bērniem, ja ar testamentu, mantojuma līgumu vai laulības līgumu nav noteikts citādi.