Atvaļinājums pedagogam un pedagoga palīgam

J
jautā:
04. septembrī, 2018
Līga

Labdien! Jautājums ir par ikgadējo atvaļinājumu. Strādāju pamatskolā par informātikas skolotāju. Tā kā katru nedēļu ir tikai 3 informātikas stundas un tā ir ļoti maza slodze, vēl papildus tajā pašā skolā 20 stundas nedēļā strādāju par skolotāja palīgu. Man katru gadu ir ikgadējais apmaksātais pedagoga atvaļinājums 56 dienas, par kurām saņemu kopā ap 130 eiro, un 28 dienas skolotāja palīga atvaļinājums, par ko saņemu ap 200 eiro. Tātad pavisam kopā esmu atvaļinājumā 56 dienas, no kurām 28 ir apmaksāts atvaļinājums (28 pedagoga + 28 sk. palīga dienas = 265 eiro) un 28 daļēji apmaksātas atvaļinājuma dienas (28 dienas sk. palīgs = 65 eiro). Esmu neizpratnē par šīm 28 daļēji apmaksātajām atvaļinājuma dienām, jo labprātāk šajā laikā strādātu un saņemtu darba samaksu, bet darba devējs apgalvo, ka savā atvaļinājuma laikā (56 dienas) es nedrīkstu atrasties darbā, jo es esot "viena štata vienība". Vai tiešām 2 dažādi amati, kurus varētu veikt arī 2 atsevišķi indivīdi, ir "viena štata vienība"? Ejot atvaļinājumā, rakstu 2 atsevišķus iesniegumus – vienu kā pedagogs, otru kā skolotāja palīgs. Man šīs daļēji/maz apmaksātās 28 atvaļinājuma dienas finansiāli rada ievērojamus zaudējumus. Ko es varu darīt, lai man nebūtu šāda veida zaudējumi (visiem citiem skolotāja palīgiem manā darbavietā ikgadējais apmaksātais atvaļinājums ir 28 dienas)?

A
atbild:
10. septembrī, 2018

Ikvienam darbiniekam ir tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu, kas nedrīkst būt īsāks par četrām nedēļām. Pedagogu ikgadējo atvaļinājumu nosaka Izglītības likums ar speciālo normu – pedagogiem tiek piešķirtas astoņas nedēļas garš atvaļinājums. Ikviens darbinieks ir tiesīgs tikai uz vienu atvaļinājumu, jo strādā vienā amatā saskaņā ar noslēgto darba līgumu. Darbinieks ir tiesīgs veikt papildu darbu, par kuru samaksa tiek ieskaitīta kopējā vidējā izpeļņā, aprēķinot atvaļinājuma naudu. Darba devējs pārkāpj likumu. Darba devējam ir jāpaskaidro darbiniekam gan aprēķins, gan juridiskais pamats manipulācijām ar atvaļinājumiem.