E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15004
Lasīšanai: 2 minūtes

Malkas nojume un attālums līdz kaimiņa sētai

J
jautā:
07. augustā, 2018
Kristīne
  1. Vēlos jautāt par minimālo attālumu no kaimiņa īpašuma robežas, aiz kuras ir ceļa servitūts, atvērtas malkas nojumes būvniecībai Rīgā. Kaimiņu māja atrodas DR pusē apmēram 20 m attālumā no plānotās nojumes. Nojumi gribētu apmēram 2,5 m augstumā un 6 m garumā.
  2. Vai drīkstu malku salikt pie sētas? Cik lielā augstumā, nesaskaņojot ar kaimiņiem?
A
atbild:
07. augustā, 2018
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs
  1. Malkas nojume ir palīgēka (līdz 25 m²). Lai uzbūvētu palīgēku, nepieciešams izstrādāt un būvvaldē saskaņot paskaidrojuma rakstu. Paskaidrojuma rakstu izstrādā sertificēts arhitekts, kuram ir jāpārzina būvniecību regulējošie normatīvi, tas ir – jāievēro minimālais attālums 3 metri līdz kaimiņa zemesgabalam. Ja apbūvi izvieto tuvāk par 3 metriem, nepieciešams kaimiņa saskaņojums.
  2. Malkas kraušana ārpus šķūnīša ir uzskatāma par ārpus telpas uzglabāšanu (Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 2.13. apakšpunkts), kas ne visās Rīgas teritorijās ir pieļaujama (piemēram, savrupmāju apbūves teritorijā nav norādīta kā atļautā izmantošana). Malku nedrīkstētu kraut, atbalstot to pret žogu, kā arī nekādā gadījumā augstāk par žogu, lai, piemēram, nesekmētu lietus ūdens notecēšanu kaimiņa īpašumā.
Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU