Vai var deklarēt dzīvesvietu gan Latvijā, gan ārzemēs

J
jautā:
06. jūlijā, 2018
Edgars

Vai personai var būt vienlaicīgi deklarēta dzīvesvieta ārzemēs, jo tā ir kādas ārvalsts iedzīvotājs, un arī Latvijā deklarēta dzīvesvieta?

A
atbild:
13. jūlijā, 2018

Tiesiskais regulējums paredz, ka uz Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārvalstī, dzīvesvietas deklarēšanas pienākums neattiecas. Taču Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 6. panta piektā daļa paredz: “Ja personas dzīvesvieta ir ārvalstī, dzīvesvietas deklarēšanas pienākums ir izpildīts, ja dzīvesvietas deklarētājs sniedzis ziņas par dzīvesvietu Iedzīvotāju reģistra likumā noteiktajā kārtībā.”

Tas nozīmē: Latvijas pilsonim, Latvijas nepilsonim un personai, kura Latvijā saņēmusi reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību, ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) par savu, savu nepilngadīgo bērnu un personu, kuras atrodas tās aizgādnībā vai aizbildnībā, dzīvesvietas adresi ārvalstīs:

  • triju mēnešu laikā pēc pārcelšanās uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs;
  • 30 dienu laikā pēc ārvalsts dzīvesvietas adreses maiņas.

Detalizētāka informācija par paziņojumu PMLP pieejama šeit.