Pases kopija nav personu apliecinošs dokuments

J
jautā:
12. jūnijā, 2018
Andrejs

Man ir radies jautājums par pases (kopijas) uzrādīšanu. Vai man ir tiesības uzrādīt pases kopiju uz A4 formāta lapas, piemēram, pastā, kad izņemu sūtījumu, vai policistam pēc pieprasījuma?

A
atbild:
14. jūnijā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Personu apliecinošu dokumenta likuma 4. pants nosaka, ka personu apliecinoši dokumenti ir personas apliecība (eID) un pase.

Likuma “Par policiju” 12. panta otrā daļa paredz policijas darbiniekam tiesības pārbaudīt personām, kuras tiek turētas aizdomās par likumpārkāpuma izdarīšanu, personu apliecinošos dokumentus, kā arī citus dokumentus, kas nepieciešami to tiesību normu ievērošanas pārbaudei, kuru izpildes kontrole un uzraudzība uzdota policijai. Ar citiem dokumentiem domāts, piemēram, ka Ceļu policijai ir tiesības pārbaudīt personām transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Saskaņā ar VAS “Latvijas Pasts” sniegto informāciju, ierodoties pasta nodaļā, savu sūtījumu, piemēram, vienkārša pasta sūtījuma gadījumā, var saņemt, uzrādot īsziņā saņemto numuru un personu apliecinošu dokumentu.

Pases kopija nav personu apliecinošs dokuments.