Lasīšanai: 1 minūte

Svētki iekrīt brīvdienā. Vai atvaļinājums ir garāks?

J
jautā:
05. jūnijā, 2018
Baiba

Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, kas ir sestdien un svētdien (piemēram, 23.06. un 24.06.), vai atvaļinājums pagarinās par šīm dienām? Atvaļinājuma garums ir divas nedēļas.

A
atbild:
08. jūnijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 149. panta pirmajā daļā, kas nosaka atvaļinājuma ilgumu, ir teikts, ka “ikvienam darbiniekam ir tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Šāds atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas”.

Tas nozīmē, ka svētku dienas atvaļinājuma laikā atvaļinājumu par attiecīgo dienu skaitu pagarina. Tas notiek neatkarīgi no tā, kurā nedēļas dienā svētku diena iekrīt.

Tā kā šogad Līgo diena un Jāņu diena – 23. un 24. jūnijs – iekrīt brīvdienās, ja šajā laikā Jums ir atvaļinājums, tas pagarinās par divām dienām, pieskaitot šīs dienas pie pēdējās atvaļinājuma dienas.