TĒMA: Mājoklis

Dzīvokļu īpašniekam ir tik balsu, cik dzīvokļu īpašumu viņam pieder

J
jautā:
01. martā, 2018
Juris Sīlis

Labdien! Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja, sadalīta dzīvokļu īpašumos. Mājas īpašniece – pašvaldība. Mājā ir pašvaldības īres dzīvokļi, kas nav ierakstīti zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, un dzīvokļu īpašumi, kas ierakstīti zemesgrāmatā. Vai dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē pašvaldības pilnvarotais pārstāvis ir tiesīgs piedalīties balsošanā ar tik balsīm, cik mājā ir īres dzīvokļu?

A
atbild:
02. martā, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Dzīvokļa īpašuma likuma 17. pantā “Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas nosacījumi” ir noteikts:

“(1) Pieņemot dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, katram dzīvokļa īpašniekam ir tik balsu, cik dzīvokļu īpašumu viņam pieder.

(2) Ja vienam dzīvokļu īpašniekam pieder vairāk nekā puse no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļiem, balsojot viņam ir 50 procenti balsu no visām dzīvokļu īpašnieku balsīm.”

Savukārt minētā likuma 8. panta otrajā daļā ir šāda norma: “Līdz dzīvokļa īpašuma pirmreizējai reģistrēšanai zemesgrāmatā uz dzīvokļa īpašuma ieguvēju attiecas visas šā likuma normas, kas nosaka dzīvokļa īpašnieka tiesības, pienākumus un atbildību, izņemot tās likumā noteiktās tiesības, kuras dzīvokļa īpašuma ieguvējs iegūst tikai pēc dzīvokļa īpašuma reģistrēšanas zemesgrāmatā.”