Darba attiecību izbeigšanas iemesli – pamatojoties uz Darba likuma regulējumu

J
jautā:
04. decembrī, 2017
Kintija

Pirms vairākiem gadiem mani atlaida no darba. Darba devējs atlaida tādēļ, ka citas kolēģes bija sūdzējušās par mani (par sliktu garastāvokli). Darba devējs lika parakstīt atlaišanas dokumentu un izmaksāja kompensāciju par 3 mēnešiem. Vai viņš tā drīkstēja darīt? Dokumenta, kur kaut kas būtu uzrakstīts par kaut kādiem pārkāpumiem, nebija.

A
atbild:
08. decembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu sniegtais situācijas apraksts ir ļoti nekonkrēts, lai spriestu par iespējamiem darba devēja pārkāpumiem. Darba attiecību izbeigšanās gadījumā svarīgs ir to tiesiskais pamats. Proti, kas ir norādīts par iemeslu darba attiecību izbeigšanai, pamatojoties uz Darba likuma regulējumu.

Tomēr jāņem vērā fakts, ka Jūs labprātīgi parakstījāt vienošanos par darba attiecību izbeigšanu.

Ja Jums tika izmaksāta kompensācija trīs mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, tad, iespējams, ka  darba attiecību pārtraukšanas motīvi ir meklējami Darba likuma 100. panta piektajā daļā un 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktā.  Kompensāciju šādā apmērā nosaka Darba likuma 112. pants.