Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Ja lauku bez atļaujas pļauj kaimiņš

J
jautā:
25. oktobrī, 2017
Andris

Labdien! Manā īpašumā atrodas lauksaimniecības zeme, kuru vēlos dabīgi apmežot. Uz lauka saauguši alkšņi, kurus plānoju arī turpmāk audzēt malkai. Gar lauka malu ir ceļš uz kaimiņa mājām. Kaimiņš, nesaskaņojot ar mani, katru gadu nopļauj 1/4 daļu mana lauka gar ceļu. Viņš negrib, ka viņa māja nebūs redzama, ja manā laukā izaugs mežs. Nepiekrītu, ka manu zemi pļauj bez manas piekrišanas. Kā pareizi rīkoties?

A
atbild:
31. oktobrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Jums kā īpašniekam saskaņā ar Civillikuma 927. pantu ir pilnīgas varas tiesība par lietu (nekustamo īpašumu), t. i., tiesība valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību.

Jebkuras trešās personas rīcība Jūsu īpašumā bez Jūsu piekrišanas ir nelikumīga, un Jums šādā gadījumā ir jāgriežas policijā.