Uz noteiktu laiku noslēgta līguma gadījumā darbinieks iesniegumu neraksta

J
jautā:
22. oktobrī, 2017
Sigita l.

Labdien! Šobrīd esmu darba attiecībās, taču 1. decembrī man beidzas līguma termiņš. T.i., man ir līgums uz noteiktu laiku. Man ir divi jautājumi: 1. Vai man ir jābrīdina darba devējs, ka nevēlos, lai ar mani turpina darba attiecības/pagarina darba līgumu pēc līguma termiņa beigām? 2. Vai, izbeidzot darba attiecības sakarā ar līguma termiņa beigām, man pienākas arī atlaišanas kompensācija? Liels paldies jau iepriekš!

A
atbild:
03. novembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 113. pants nosaka, ka uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma termiņš beidzas norādītajā laikā.

Ja darba līgumā, kas noslēgts uz noteiktu laiku, nav noteikts beigu termiņš, darba devējam ir pienākums rakstveidā paziņot darbiniekam par gaidāmo darba tiesisko attiecību izbeigšanos ne vēlāk kā divas nedēļas iepriekš.

Tas nozīmē, ka Jums nav pienākuma rakstveidā brīdināt darba devēju par darba attiecību neturpināšanu. Ja darba devējs Jums ko vaicā, dariet zināmu savu lēmumu sarunā.

Izbeidzot darba attiecības, Jums no darba devēja ir jāsaņem atlīdzība par pēdējo nostrādāto darba mēnesi un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija proporcionāli nostrādātajam laikam. Nekādi citi atlaišanas pabalsti šajā gadījumā nepienākas.