Nopelnītā nauda jāizmaksā

J
jautā:
11. jūnijā, 2012
Ronalds Grebskis

Ja mani atlaiž no darba pārbaudes laikā pēc 47. panta 1.daļas, es varu cerēt uz samaksu par pēdējo mēnesi, ko esmu strādājis?

A
atbild:
15. jūnijā, 2012
Lolita Lūse
LV portāls

„Darbiniekam pēdējā darba dienā ir jāsaņem visas pienākošās summas,” norāda Valsts darba inspekcijas juriskonsults Edgars Timpa.

 Darba likuma 128.pants „Darbiniekam pienākošos naudas summu izmaksa” paredz, ka, atlaižot darbinieku no darba, visas naudas summas, kas viņam pienākas no darba devēja, izmaksājamas atlaišanas dienā. Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu, viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu.

Tāpat šis pants paredz: ja, atlaižot darbinieku no darba, radies strīds par viņam pienākošos naudas summu apmēru, darba devējam šā panta pirmajā daļā noteiktajā laikā ir pienākums izmaksāt to naudas summu, kuru puses neapstrīd. Ja darba tiesiskās attiecības izbeigušās un darba samaksa darba devēja vainas dēļ nav laikus izmaksāta, viņam ir pienākums atlīdzināt darbiniekam radušos zaudējumus.

Papildu informācijai LV portāla skaidrojumi: